טיפול נמרץ 27.01.2020

מה משפיע על יישום הוראות לטיפול תומך חיים בחולים בטיפול נמרץ?

במחקר נבדק כיצד השלמת טופס ה-POLST, מגבלות הטיפול או שניהם, משפיעים על האינטנסיביות של הטיפול הרפואי בקרב חולים המאושפזים במחלקת טיפול נמרץ

טיפול נמרץ, הנשמה. אילוסטרציה

הוראות לטיפול תומך חיים בלבד (POLST physician Orders for Life-Sustaining Treatment) נועדו לסייע בהפחתת מתן התערבויות רפואיות לא רצויות בקרב חולים עם מחלה או חולשה מתקדמת שמתקרבים לסוף החיים.

קבוצת רופאי טיפול נמרץ מארה"ב ניסתה להעריך כיצד השלמת טופס ה- POLST, מגבלות הטיפול או שניהם, משפיעים על האינטנסיביות של הטיפול הרפואי בקרב חולים המאושפזים במחלקת טיפול נמרץ (ED).

מחקר זה הוא קוהורט רטרוספקטיבי של מבוגרים שהתייצגו בפני ה-ED במרכז רפואי אקדמי באורגון בין אפריל 2015 לאוקטובר 2016. השלמת טופס POLST ומגבלות הטיפול היו החשיפות העיקריות. התוצא העיקרי היה אשפוז; התוצאות המשניות כללו קבלת טיפול אגרסיבי בטיפול נמרץ ומדד מורכב לטיפול אגרסיבי.

בקרב מטופלים שהתייצגו בפני ה-ED עם POLST, ברוב טופסי ה-POLST היתה דרישה לטיפול מלא והטפסים כלל לא נבדקו על ידי ספקי הטיפול הנמרץ. ממצאים אלה עשויים להסביר באופן חלקי מדוע לא נמצא במחקר זה שום קשר בין POLST לאינטנסיביות הטיפול. עם זאת, דרישה לטיפול מוגבל בלבד בטופסי POLST כן היתה קשורה להפחתת הסיכוי לאשפוז בטיפול נמרץ.

החוקרים מסכמים שיישום ונגישות של טפסי ה-POLST הם המכריעים כאשר בוחנים את השפעתם על מתן טיפול שעומד בקנה אחד עם העדפות המטופלים.

מקור:

Vranas, Kelly C., Amber L. Lin, Dana Zive, Susan W. Tolle, Scott D. Halpern, Christopher G. Slatore, Craig Newgard, Robert Y. Lee, Erin K. Kross, and Donald R. Sullivan. "The Association of Physician Orders for Life-Sustaining Treatment With Intensity of Treatment Among Patients Presenting to the Emergency Department." Annals of emergency medicine (2019).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31248675

נושאים קשורים:  מחקרים,  טיפול פליאטיבי,  טיפול נמרץ,  הוראות טיפול
תגובות